Skip links

Recept: Tvarohové guľky s proteínom, bez cukru

Tento recept je znova veľmi rýchly, jednoduchý a hlavne stráááášne dobrý!!! 🙂 Dá sa robiť na viacero spôsobov, takže sa ho rýchlo neprejete 🙂

Suroviny na 2 porcie:27043201_10215471939931878_1070448480_n

  • vanička hrudkovitého tvarohu 250 g  (používam bezlaktózový z Lidlu)
  • 1 šťastné vajíčko 🙂
  • 1 odmerka proteínu (používam ho namiesto sladidla, príchuť je na vás – vanilkový, kokosový, ja som dala bielu čokoládu prípadne cookies-cream)
  • pár PL ovsených vločiek jemných
  • môžete dať aj škoricu, prípadne perníkové korenie

Všetky suroviny zmiešame, aby nám vyšla tvarovateľná hmota. Ak je moc riedka, pridajte ovsené vločky.  Potom vytvarujte guličky vo veľkosti vlašského orecha. Môžete dať do vnútra aj ovocie – jahody napríklad.

Dajte si variť vo väčšom hrnci osolenú vodu. Keď sa začne variť, pomocou lyžice do nej pomaly vkladajte vytvarované guličky . Keď vyplávajú na povrch, opatrne ich sceďte a nechajte odkvapkať.

Potom si môžete spraviť na guličky horúce maliny a preliať ich. (Mrazené alebo čerstvé maliny/jahody/iné ovocie dajte do malého hrnca a nechajte trochu zovrieť, aby sa ovocie mierne rozpustilo. Cukor nepridávam, mám radšej keď sú kyselkavejšie a guličky sú sladké z proteínového prášku tak akurát 🙂 )

Druhá varianta je dať na guličky trochu kvalitného masla alebo kokosového oleja, posypať škoricou / makom . Na vrch dajte ešte nejaké ovocie a máte sladký, chutný a hlavne zdravý obed 🙂

Dobrú chuť!

X
X