Skip links

Člen mesiaca december 2016 – Miloš Faktor

Iba pár mesiacov dozadu k nám prišiel ako víchor – s veľkým nadšením, odhodlaním, chuťou a dravosťou trénovať a skúšať všetko možné aj nemožné 🙂 Miloš Faktor je stále taký aj dnes, akurát sa naučil viacej počúvať  trénerov a svoje telo. Sme veľmi radi, že máme v gyme takúto mladú krv, ktorá je hladná po prekonávaní svojich limitov, aj keď niekedy musíme Miloša trochu krotiť 🙂  Musíme však povedať, že Miloš sa za pár mesiacov trénovania15174690_1532086076818655_185059154_n naučil toho veľmi veľa a má už za sebou aj svoju prvú súťaž na CrossGym Lige v Senci. Asi každý kto sa s ním už rozprával zistil, že je veľmi pozitívne naladený a ak máte problém s mobilitou, Miloš vám rád poradí 🙂 Aj pre toto máme Miloša radi – je to expert v najlepšom slova zmysle, tímový hráč, usmievavý, neustále na sebe pracuje a okrem iného sa aj vzdal fajčenia (hurááá 🙂 ) To dlhé sprchovanie po tréningu a čakanie na neho (hlavne Danka 😀 ) mu odpúšťame 😀 Tu je pár otázok pre Miloša…

1. Ako si sa dostal ku Crossfitu?

Crossfit som chcel robiť už dávno, ale neodvážil som sa na to. Až keď som zistil, že tam chodí môj kamoš Jožo Jakubík som sa odhodlal. Vždy ma fascinovali fyzicky zdatní ľudia, ktorí vydržia drsné podmienky. Tak som to skúsil aj ja.

15319358_1544427022251227_260335009_n2. Pamätáš si na svoj prvý tréning a pocity po ňom?

Na môj prvý tréning si pamätám veľmi dobre – to som sa prišiel iba pozrieť ? Horšie to bolo na druhý deň, keď som už cvičil. Boli tam zrovna nejaké zhyby na hrazde a skôr cviky s vlastnou váhou.  Odštartoval som to naplno a na konci tréningu som nemohol zdvihnúť ruky nad hlavu a vydýchaval som ešte hodinu po tréningu ? A potom som týždeň regeneroval ???

3. Pri akej činnosti ťa najčastejšie môžeme zastihnúť, keď práve nie si v gyme? Keď nie som práve v gyme, tak je aj tak možnosť že sa uvidíme. Pracujem ako kuriér ?

4. Obľúbené cviky:                                                                                                                                                                Obľúbené cviky sú zhyby na hrazde, hand stand pushupy, drepy a vzpieranie… Sam15300614_1544701238890472_374307515_nozrejme muscle upy, ak zrovna nie som zranený ?

5. Tie menej obľúbené… ? :

Menej obľúbené cviky nejako to nerozlišujem… Mám rad všetko.  Rozdiel je to, čo mi menej ide a to, v čom som slabý, viacej bolí, ale zas je to väčšia výzva sa v tom zlepšiť. Ale napadli ma momentálne 2: keď nie som správne psychicky nastavený tak sú to wallbally a burpees. Silovo to vydržím, dá sa to robiť, ale psychicky sa na to niekedy vykašlem. A potom to ide raz tak ťažšie.

6. Hudba, ktorú práve počúvaš?

Čo sa hudby týka mám rád všetky žánre. Momentálne počúvam nejakú srbskú hudbu, ale preferujem hip hop trap twerk. Hlavné nech sú tam basy ?

7. Čo je v CrossFite tvoja méta? Chceš sa naučiť nejaký cvik, alebo vyhrať súťaž, zlepšiť sa v…

Moc sa nesústredím na naučenie nových cvikov, lebo to mi príde ako samozrejmosť (napr. keď som sa naučil muscle up tešil som sa z toho, ale len trošku. Keď sa mi konečné podaril, myslel som, že to bude vášnivejšie ? Zoskočil som z kruhov a som si povedal že: “No konečne, ale mi to trvalo…Teraz skúsim 2” :D) V crossfite chcem jednoznačne dosiahnuť čo najviac, len je to nároč14182697_10210567277558384_1369450545_nné, lebo robiť to súťažne na vyššej úrovni si vyžaduje okrem tréningu všetok zvyšný voľný čas. ak nejaký je 😀 Chcel by som súťažiť jedného dňa a to aký budem dobrý, bude záležať koľko dám do crossfitu mimo tréningu.
8. Čo máš najradšej na CrossGym Unbroken?

V Crossgym Unbroken mám najradšej kolektív, výborný trenersky tím a chuť ľudí sa zlepšovať ?

Ďakujeme Milošovi za odpovede a prajeme hlavne čo najmenej zranení!

X
X