Skip links

Výživná tímovka – VYHODNOTENIE

Posledný mesiac bol v našom gyme naozaj výživný. Tímová súťaž Výživná tímovka, v ktorej šlo o to, aby 3 členný tím počas 4 týždňov absolvoval čo najviac tréningov a súčasne zapracoval na svojej strave tak, aby sa to prejavilo na telesnom zložení, vás zaujala natoľko, že sa do nej prihlásilo úctyhodných 39 motivovaných členov, tj. 13 súťažných tímov!

Každý člen tímu musel absolvovať vstupné merania na diagnostickej váhe InBody, kde sme zistili aktuálnu telesnú hmotnosť, množstvo telesného tuku a svalov. To, čo sa dialo potom – nasledujúce 4 týždne v našom gyme bolo tiež zaujímavé. Niektoré tréningy boli rezervované týždeň popredu, niektorí ste sa nahlásili na tréningy na celý mesiac a členom, ktorým sa miesto na tréningu neušlo, písali srdcervúce prosby o pomoc v našej súkromnej Facebook skupine Unbroken Athletes. Preto sme pridali do týždňa 3 ďalšie hodiny a zvýšili kapacitu na 14 miest. Príjemnejšou aktivitou bolo zapisovanie bodov za tréning do tabuľky v gyme, ktoré  sa stalo po-tréningovým rituálom a viacerí z členov sa na to tešili celú hodinu 😀

Snaha o zisk tréningových bodov bola skutočne veľká, niektorí si dokonca v robote menili pracovné zmeny, aby stihli tréning a potiahli tím o 1 bod v tabuľke ďalej. Iným to zase v súťaži “nevyšlo”, keď jeden člen tímu sa zranil, ochorel alebo mal na dvore kopu dreva, ktorú musel porúbať (podobnosť s osobami je čisto náhodná). V tom prípade, to museli ťahať zvyšní parťáci a spoliehať sa na finálne merania na váhe, ktoré ešte mohlo dobre zamiešať karty s poradím a nik si nebol istý, ako to vlastne celé dopadne.

Celú súťaž sme ukončili špeciálnym 2 bodovým tréningom na priehrade Mládeže v Nimnici, ktorá prilákala každého, kto mohol prísť a nelenil vstať v sobotu ráno. Počasie nám vyšlo luxusné a nebyť zmorených výrazov na vašich tvárach po výbehoch nekonečných schodov do neba, okoloidúci by si možno mysleli, že sme na relaxačnom pobyte v Nimnických kúpeľoch.

Súčasťou sobotného tréningu bola aj špeciálna challenge za 1 extra bod, ktorá cvičencom opäť orosila čelá potom, keď sa zahrali na šelmy divoké a museli prejsť švornožky hore kopčekom (mačky) alebo schodmi (kocúri). Pre niektorých bol tento pohyb ako deja vu po prehýrenej piatkovej noci (opäť podobnosť s osobami čisto náhodná), akurát že domov asi nechodíte zadkom hore, či? No legenda hovorí, že niektorí sú ešte doteraz na tých schodoch a ďalší si stále vyberajú kamienky z dlaní.

Ako posledná, ale veľká udalosť, čakalo každého z tímu  finálne meranie na InBody, kde sme zase zisťovali percento telesného tuku a svalov. Tieto údaje sa potom so vstupným meraním zadávali do InBody Challenge kalkulačky. Najlepšie výsledky dosahovali tí, ktorí počas mesiaca nabrali svalovú hmotu a súčasne zredukovali telesný tuk v pomere ku svojej celkovej telesnej hmotnosti. Ako negatívna zmena sa hodnotila strata svalovej hmoty a / alebo nabratie telesného tuku. Keďže takáto zmena vychádzala v mínusových číslach, tí ktorým sa to “podarilo”, sme nedávali mínusové body, ale aspoň 1 bod za snahu 🙂 Bolo vás viacej, ale určite to netreba brať ako zlyhanie a sklamanie. S viacerými som sa už o tom rozprávala a hľadali sme príčiny tohto stavu (pokiaľ ste boli v strave dôslední a nechodili tajne na Kebab ku Tescu) V skratke – nie na každého fungujú tie isté princípy v stravovaní. Každý z nás je iný somatotyp, má iné % telesného tuku, iný životný štýl, atď…čomu treba prispôsobiť aj stravovacie návyky a tréning. Takže to, čo funguje na Jožka, nemusí na Ferka 🙂

Každopádne ako pozitívnu zmenu treba brať nie iba čísla na papieri, ale hlavne to, ako sa teraz CÍTITE. Každé zlepšenie treba brať ako výhru, či už sa týka zmeny telesnej kompozície, ale aj vašich návykov alebo výkonu na tréningu.  Pre mňa boli najúspešnejší tí, ktorí mi povedali, že obmedzili sladkosti, pivo a už im tak nepríde na chuť, niektorí sa naučili chodiť spávať o 2 hodiny skôr, atď… No najlepšou satisfakciou za mesiac (možno) driny a (možno) odriekania je podľa mňa zlepšenie vášho fyzického aj psychického zdravia. Také vety ako – Na vyšetrení štítnej žľazy sa mi tak zlepšil krvný obraz, že sama doktorka neverila a pýtala sa, čo som robila – sa od vás počúvajú najlepšie!!! Gratulujem teda všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom za tento mesiac zlepšili.

Takže toľko k zmenám. Aby som to zbytočne nenaťahovala, aj tak ste všetci zvedaví, na to kto vyhral (v prípade, ak ste tento článok hneď na začiatku celý neprescrollovali dolu, aby ste si najskôr pozreli výsledky 😀 ). Tak to nebudem zbytočne naťahovať…Oficiálnym víťazom môže byť len jeden tím, ale vyhodnotila som ešte ďalšie 2 miesta, ktoré tiež odmeníme.

Takžeeee (v pozadí počuješ famfáry), víťazom sa stáva tíííííííííííííííííííííím…..

(chvíľka napätia)

……PANDY A SIMAAAA!!! V zložení Janka Zetochová, Ľuboš Žiaček a Simona Kubišová. Gratulujeme!

Na druhom mieste sa umiestnilo veľmi snaživé ženské trio – Katka Kovárová, Katka Cyprichová a Veronika Beňáková a tretím bol opäť zmiešaný tím 2 mačky a 1 myš (predstav si ich názov vo forme obrázku) – Monika Crkoňová, Myška Polóniová a Martin Popel Pagáč.

Tieto tímy od nás získavajú hodnotné ceny (na auto sme bohužiaľ nenašli sponzora), ktoré im odovzdáme na Unbroken Grill Párty v sobotu 29.7.

Ak ste sa nenašli medzi prvými troma miestami, tu sú kompletné výsledky:

Miesto Názov tímu Členovia Tréningy Inbody Celkovo body
1. Pandy a Sima S.Kubišová, J.Zetochová, Ľ.Žiaček 55 36.01 91.01
2. K+V+K V.Beňáková, K.Cyprichová, K.Kovárová 62 22.77 84.77
3. 2 mačky a 1 myš M.Crkoňová, M.Polóniová, M.Pagáč 59 22.65 81.65
4. MAM 41 M.Linerová, A.Luptáková, M.Kubicová 62 15.27 77.27
5. Piráti J.Gajdošová, M.Váň, R.Sládek 57 18.78 75.78
6. Big stars O.Matochová, J.Pišková, Ľ.Pleváková 58 9.98 69.98
7. Powerlogy T.Madala, V.Beňák, M.Jancík 51 18.67 69.67
8. Black & White A.Palčeková, L.Ondejčíková, K.Ďurková 50 18.22 68.22
9. Kiwi tím M.Zigo, S.Brňáková, R.Mišovec 51 11.85 62.85
10. No Name M.Klucho, R.Kaňka, J.Pavel 48 14.34 62.34
11. LFC M.Kaššovičová, M.Halásová, J.Drienik 30 31.83 61.83
12. Hobit team M.Balonová, P.Balonová, K.Roháčová 30 26.11 56.11
13. Z gymu do kuchyne M.Žideková, V.Šulíková, I.Martináková 43 3 46

Asi Vás bude zaujímať ako dopadli finálne merania, a kto spravil za mesiac najväčší pokrok, preto som sa rozhodla ešte vyhodnotiť aj túto kategóriu. Prvé 3  miesta v jednotlivcoch získavajú zdarma 1x InBody meranie (aby vás to motivovalo pokračovať ďalej). Pre niektorých to môže byť prekvapením, ale prvé 3 baby dosiahli najvýraznejšie zmeny v strate tuku a nabratí svalov v pomere na ich celkovú telesnú hmotnosť. Takže good job girls!

Najlepšie InBody premeny jednotlivci Počet bodov
1. Monika Crkoňová 20.3
2. Monika Balonová 19.74
3. Katka Kovárová 17.96
4. Michaela Kaššovičová 17.02
5. Ľuboš Žiaček 17.01
6. Martina Halásová 13.81
7. Jana Gajdošová 12.36
8. Simona Kubišová 11.94
9. Jozef Pavel 11.47
10. Michaela Kubicová 10.61
11. Ľuboslava Pleváková 8.98
11. Katka Ďurková 8.98

Ak vás zaujíma, kto by v tímoch vyhral iba na základe Inbody meraní alebo v počte tréningov, tu je štatistika:

Najlepšie InBody premeny tímy Body
1. Pandy a Sima 36,01
2. LFC 31,83
3. Hobit Team 26,11
Najviac tréningov Body
1. K+V+ K 62
1, MAM 41 62
2.. 2 mačky a 1 myš 59
3.. Big Stars 58

Všetkým gratulujeme a spoločne to oslávime na spomínanej grilovačke budúcu sobotu!!!

PS: všetky druhy cheat meals budú v tento deň povolené.

Mary

X
X