Skip links

Člen mesiaca január 2017 – Monika Balonová

Poznáte našu Moniku? Snáď áno, veď patrí k našim dlhoročným a stálym členom.  Keď ju vidíte pri tréningu, je vám jasné, že má už niečo odcvičené. Premiestnenia s činkou si “šúpe” jedna radosť a na hrazde sa dvíha s ľahkosťou pierka.  Jej poznávacím znamením je chrbát ako letisko, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna bikini-fitnessáčka 🙂 Monika je však telom i dušou CrossFiterka a aj keď neustále zvádza boj s kondičnými a bežeckými WOD-mi, nezľakla sa súťaženia v tomto náročnom športe. Monika je veľmi priateľská, tímová a so svojim priateľom Ivanom tvoria neodmysliteľnú súčasť našej Unbroken family. Určite si s vami rada pokecá – aj počas tréningu či strečingu a neodmieta nič, čo obsahuje cukor  😀 Momentálne však je zapojená do našej 30 dňovej paleo – sugar free výzvy, tak jej držíme palce, aby odolala všetkým sladkým pokušeniam 🙂

Ako si sa dostala ku CrossFitu?

“Nepamätám si presne dátum, kedy som prvýkrát prišla. Ale dobre si pamätám časopis, v ktorom 14063963_10210429925324664_4950234965059642394_nbola reklama na funkčné tréningy, možno by som ten časopis ešte niekde našla 🙂 Spomínam si, že ma táto reklama zaujala, obvolala som kamarátky, či by nechceli vyskúšať, ale každá niečo mala, tak som sa odhodlala a vybrala sa sama. Bola to skutočne dobrá voľba a som rada, že ma neodradilo, keď nemal kto so mnou ísť.”

 

Pamätáš si na svoj prvý tréning a pocity po ňom?

Na svoj prvý tréning si celkom dobre pamätám. Rozcvičku sme mali vonku na ihrisku. Neviem presne cviky, ktoré sme mali, ale viem, že už po rozcvičke som mala dosť. 🙂 A to sme potom ešte šli do telocvične, kde hodina pokračovala. Ak si dobre spomínam, mali sme cviky s vlastnou váhou. C14457407_1744947785767256_4889585490692872399_nelkom jednoduché sed-ľahy boli už na konci problém. Na pocity po tréningu si už nespomínam, ale pamätám si, že počas tréningu som bola poriadne zničená 🙂 Neodradilo ma to a prišla som aj na ďalšiu hodinu, zakúpila si permanentku na ďalšie vstupy a ostala som tam až doteraz :)” 

 

Pri akej činnosti ťa najčastejšie môžeme zastihnúť, keď práve nie si v gyme?

“Keď je pekne, idem von s kamarátkami alebo vybehnem niekam s priateľom na motorke. Ale sú aj také dni, keď len tak oddychujem doma :)”

11885107_1607141566214546_9039856650809225146_n

Obľúbené cviky:

Asi neviem povedať konkrétne, ktorý cvik mám najradšej. Mám rada cviky s činkou. Cviky, ktoré sú zamerané viac na silu, pretože tie kondičné mi moc nejdú 🙂 Alebo potom s vlastnou váhou ako sú príťahy na hrazde a klik v stojke. 

 

Tie menej obľúbené:

“Tie menej obľúbené sú asi beh a moje schody 🙂 V podstate každý cvik je dobrý, vždy je nastavený tréning dobre. A keď si to viem rozložiť, povedať si, že to zvládnem svojim tempom, tak aj tie neobľúbené sa stávajú dobré. Ako napríklad angličáky – sú hrozné, ale nie tak, že by sa nedali zvládnuť . Na veslo som si už zvykla, ale na ten náš air bike si asi nezvyknem nikdy. :)”

Hudba, ktorú práve počúvaš?

Asi z každého rožku trošku 🙂 Vždy podľa toho, ako sa cítim a akú mám náladu. Ale najčastejšie asi to, čo hrajú v rádiu, keďže v práci nám nič iné nehrá 🙂

 

Čo je v CrossFite tvoja méta?

Moja méta? Tak toho mám asi viacej, čo by som chcela dosiahnuť. Je veľmi veľa cvikov, v ktorých sa chcem zlepšiť, alebo ktoré sa chcem naučiť. Určite by som sa chcela zlepšiť kondične, ale aj aby váhy išli nahor. Bola by som šťastná, keby sa mi podarí dať prvý striktný muscle up. A potom by som sa mohla konečne naučiť tie moje nešťastné dvojpreskoky :)”

 

Čo máš najradšej na CrossGym Unbroken?

Neviem, či sa dá povedať, čo mám najradšej, lebo tých vecí je veľmi veľa. Určite je to atmosféra, ktorá tu vládne, skvelí ľudia, kamaráti. Tréneri Mary s Miňom, ktorí nám dávajú zabrať:) Skvelé je to, že keď sem prídem a mám starosti, tak ich v tom momente vypúšťam, nemyslím na ne, vždy sa tu dobre odreagujem a naberiem novú energiu. A naše super akcie 🙂 Nedávno sme sa z jednej vrátili – boli sme lyžovať v Oščadnici. Kempy v Liptovskom Jáne alebo oslavy v gyme, kde sa vždy výborne zabavíme.” 

 

 

X
X