Skip links

Stravovacia výzva 2018 VYHODNOTENIE

Viac ako 30 členov CrossGym Unbroken sa tento rok prihlásilo do každoročnej Stravovacej výzvy. Nejednalo sa o žiadnu drastickú súťaž v chudnutí, ale o celkovú zmenu životného štýlu, ktorá spája zlepšenie stravovacích návykov, výber vhodných výživových doplnkov a samozrejme nesmel chýbať pohyb a pravidelné tréningy.

Ako to celé prebiehalo? Najskôr sme výzvu odštartovali prednáškou, na ktorej sa účastníci dozvedeli zaujímavé informácie o výžive. Taktiež každý z účastníkov dostal na svoj e-mail manuál, ktorý obsahoval podrobný priebeh celých 6 týždňov s jednotlivými úlohami na každý týždeň. K tomu od nás všetci dostali špeciálnu krabičku na jedlo, ktorá bola dôležitou súčasťou posledných týždňov výzvy. Ešte pred tým ako sme sa pustili do nového životného štýlu, sme zpomerali obvody, kto chcel sa odfotil (to sme každému vrelo odporúčali ) a odvážil (na to sme už nekládli taký dôraz, keďže váha pre nás nebola markantný ukazovateľ premeny).  Počas celého trvania výzvy mali všetci účastníci odo mňa k dispozícií neustále nutričné poradenstvo a každý týždeň sme robili priebežnú kontrolu,  tzv. Check-in, v ktorom si každý spytoval svedomie za uplynulý týždeň 🙂

Cieľom nebolo 6 týždňov iba ísť podľa nejakého plánu, ale naučiť sa a  hlavne udržať si nové návyky aj naďalej.  Ako neskôr väčšina účastníkov prehlásila, toto je pre nich iba začiatok a to bol vlastne náš cieľ 🙂 Pre nás trénerov je najväčšou odmenou vidieť, že sa postupne nemenili iba ich telá, ale aj myslenie a pohľad na seba samých! Zo žien, ktoré boli pred tým zo seba deprimované, sa stali sebavedomé dámy, ktoré hrdo dvíhajú železo, zdravo sa stravujú a dostávajú komplimenty od okolia na ich výraznú premenu 🙂

Aj keď sme na začiatku prehlásili, že sa nejedná o žiadnu súťaž, nedalo nám, aby sme tých najlepších a najsnaživejších neodmenili. Aj keď v konečnom dôsledku nás čakala veľmi ťažká úloha – vybrať iba 3 ľudí z 33 prihlásených. Do úvahy sme nebrali iba zhodené centimetre a kilogrami (keďže nie všetci chceli schudnúť), ale aj celkovú snahu na tréningoch a v stravovaní, vizuálnu premenu a odhodlanie pokračovať v tomto štýle aj naďalej. Možno to bude znieť ako miliónkrát otrepané klišé, ale víťazmi sú pre nás všetci, ktorí výzvu dokončili 🙂 No a tú sú tí traja, ktorí dosiahli viac, ako sami čakali!

1.miesto Rastislav Sládek

rasto zmena

Na absolútnom víťazovi našej výzvy sme sa jednoznačne zhodli nielen my, tréneri, ale aj ďalší členovia CrossGym Unbroken, ktorí mohli hlasovať o svojom víťazovi. Rasťo k nám chodí už dosť dlhú dobu, a aj keď na to pred tým jeho postava nevyzerala, je bývalý atlét. Športový duch a drina mu však ani teraz nie sú cudzie, preto na tréningoch makal ako málokto. Keď nám oznámil, že sa ide do Stravovacej výzvy, tušili sme, že to nebudú len plané reči a Rasťo bude poctivo makať nielen v gyme, ale aj pri dodržiavaní stravy. Tak aj bolo, no čo čert nechcel, po pár týždňoch Rasťa prekvapila silná bolesť kolena, ktorá nakoniec vyústila do operácie. Tréning bol tým pádom na dva týždne úplné tabu, no hneď ako to Rasťovi zdravotný stav dovolil, prišiel znova do gymu a aj keď nemohol trénovať v skupine, cvičil rehabilitačné cviky. Hlavné bolo, že nesedel doma, neľutoval sa a STÁLE dodržiaval poctivo stravu!!! Táto veľká snaha samozrejme neostala len tak bez povšimnutia a Rasťo sa nám doslova stráca pred očami 🙂 Z pásu schudol neuveriteľných 18 centimetrov a z bokov – 16 centimetrov! Preto skladáme aj my klobúk, gratulujeme a držíme palce v ďalšom napredovaní!

2.miesto Lívia Mazánová

Lívia nedávno oslavovala svoje prvé výročie v CrossGym Unbroken a myslíme, že si dala skvelý darček 🙂 Tak isto ako aj Rasťo, aj Lívia na tréningu poriadne potila tričká a v kuchyni poctivo pripravovala svoje krabičky s jedlom. No a teraz z pôvodnej veľkosti riflí 44 dnes musí zužovať na číslo 40 a myslíme, že to nie je konečná stanica 🙂 Tešíme sa spolu s ňou!  Len tak ďalej!!! 🙂

3.miesto František Križanovič

strav.vyzva fero

Fero je našim členom iba pár mesiacov, no hneď ako k nám prišiel trénovať, sa nám zveril s túžbou dať dole pivné brucho. Motiváciou nebolo iba blížiace sa leto a jeho priateľka, ale aj súťaž Schudni do kombinézy časopisu MOTO, v ktorej mohol vyhrať vysnenú motorkársku kombinézu. Síce túto súťaž nevyhral, my sme jeho snahu ocenili a aj podľa fotiek môžete vidieť, že Feriho 6 týždňová premena je mega super! Namiesto pivného brucha sa mu začínajú objavovať “tehličky” a z chrbta má už také menšie letisko. Feri, sme na teba hrdí!

Toto sú naši traja víťazi. A aké sú odozvy ostatných účastníkov po skončení? Prečítajte si ich postrehy:

Častý tréning je super!! Kombinácie stravy…a rady od teba sú perfektné!” Lenka P.

“Určite to bolo pre mňa veľkým prínosom, hlavne keď som videla, že sa dá stravovať bez pečiva a sladkostí, zrazu je pre mňa 100% čoko v podstate sladká ;)))) Vďaka za posun opäť niekam inam Mary;) a v podstate by som rada aspoň v tých mojich zlozvykoch nerada pokračovala ani po skončení výzvy, keď už som niečo zlepšila, nech sa to opäť nevráti.” Miška P.

“Vďaka výzve som zistila, že bez cukru ma zrazu nebolieva hlava a mám viac energie. Mesiac bez Ibalginu, o tom sa mi ani nesnívalo :-)” Gabika G.

“Naučila a stále učím si z toho urobiť životný štýl. Síce pri občasnom malom zlyhaní, vždy som sa k tomu vrátila. Čiže aj moja najdlhšie trvajúca fáza chudnutia a cvičenia. Určite chcem naďalej pokračovať a vidím sama na sebe úspechy aj keď malými krôčikmi. Pre mňa je asi najväčšia výhra, že sa mi upravilo trávenie- chodím pravidelne na WC, to bol môj problém od malička!!! A začalo mi lepšie tráviť. A mám viac sily a energie! Čiže určite pokračujem ďalej!!!”  Simona B.

“Hlavné je to, že som si konečne utriedila v hlavne všetky možné uložené informácie, čo sa týka stravy. Vyvrátila nejaké mýty o chudnutí a hladovaní a hlavne sa naučila ako správne jesť a nebyť hladný. Vôbec som netušila, žeby som to zvládla a už vôbec nie žeby to išlo po tom prvom meraní tak rázne dole.  ” Evka P.

“Zistil som, že som pred výzvou jedol príliš veľké porcie, veľa sladkých jedál, málo pil, jedol málo zeleniny. Vo výzve budem pokračovať aj ďalej, keďže to neni príliš náročné na porcovanie (bielkoviny, sacharidy, zelenina, tuky). Človek vidí zmeny na postave, kondicii a váhe. A hlavne žije a je zdravšie. Dík za všetko ?” Rudo K.

“Som rada, že ste mi dali impulz a nakopla som sa v cvičení a teraz pri výzve aj v stravovaní. I keď som nie vždy všetko dodržala na 100%, lepšie sa krotiť 6 dní a jeden zhrešiť ako 7 dní sa nekrotiť vôbec:) Výzva sa mi páčila, pretože nenarúšala v podstate moje zvyky v stravovaní, páčila sa mi voľnosť vo výbere potravín, len som lepšie vyberala, upravila som veľkosť porcie , zbavila som sa cukru a myslím, že takto je to dlhodobo udržateľné:) A ešte keď som vedela, že ma niekto kontroluje:))” Monika L.

“Naučila som sa žiť bez sladkostí 🙂 rada by som v tom pokračovala… V stravovaní aj v cvičení.” Lenka H.

“Prvý poznatok bol, že sa dá celkom v pohode žiť aj bez sladkostí a pribináčkov, ďalšie prekvapenie nastalo, keď som začal čítať etikety na výrobkoch, ten cukor pod rôznymi zákernými názvami asi dávajú do všetkého, napríklad také sušené jabĺčka, primárne určené pre deti, obsahujú viac cukru ako hocijaké gumové medvedíky a pod., naviac mi pomohli prvé úbytky hmotnosti a hlavne objemu, to ma tak celkom motivovalo, aby som pokračoval v nastavenom stravovaní aj naďalej. Verím, že sa k tomu už teraz pridá aj intenzívnejšie cvičenie a pôjde to zase lepšie!”  Rastislav S.

“Teraz viem ,ze dokazem vydrzat viac ako som si myslela.Vyzva pre mna osobne nedelou nekonci,ale je to start ako daleko to s premenou k lepsiemu dotiahnem.Tato stravovacia vyzva prisla v pravy cas,takze dik za nakopnutie.” Monika C.

Túžiš aj ty po premene svojho tela? Tak sa prihlás do nášho 6 týždňového programu, ktorý začína od 2.apríla 2018. Pozor, tentokrát ho otvárame aj pre ne-členov CrossGym Unbroken. Bližšie informácie dáme už čoskoro na našu stránku. Prihlásiť sa môžeš už dnes! Počet miest bude obmedzený. Prihlášku nájdeš TU.

X
X