Skip links

Augustová challenge v znamení Double Unders

Tento mesiac je mesiac, kedy sa naučíte double unders! (dvojpreskoky na švihadle)

DU1Dvojpreskoky sú cvik, ktorý si vyžaduje určitý čas na to, aby sme sa ho naučili. Jedna vec je byť schopný ho spraviť pri rozcvičke, no celkom iný príbeh je robiť ho počas workoutu, hlavne ak ste práve odcvičili niečo na ramená a máte ich unavené. Technika dvojpreskokov vyžaduje kondíciu, trpezlivosť a odhodlanie zlepšovať sa.

Tu je pár vecí, na ktoré by ste sa mali sústrediť počas zlepšovania double unders:

1. Udržuj uvolnené ramená

2. Prácu vykonávajú najmä zápästia, takže žiadne zaháňanie komárov rukami 🙂

3. Na začiatku možno budete musieť skákať trocha vyššie, avšak nakoniec budete rozvíjať malý, rýchly a efektívny skok.

4. Skúšajte dva jednotlivé preskoky nasledované jedným pokusom o dvojpreskok – chvíľku takto trénujte a vybudujte si určitý rytmus a sebadôveru v pohybe.

5. Buďte trpezlivý – bude to nejaký čas trvať, nenaučíte sa to len tak. Musíte tomu obetovať nejaký čas a najlepšie trénovať pravidelne.

du2

6. Vyberte si bod pred vami na ktorý sa budete dívať a sústrediť – ak sa na niečo pozeráte, zvyčajne vás to udrží viac uvolnených.

7. Kúpte si vlastné švihadlo –  je to jedna z najlepších investícií 🙂

Pozn.: Existujú rôzne švihadlá a keď máte možnosť vždy si vyskúšajte, ktoré vám sedí najlepšie. Niektoré sa točia rýchlejšie, iné sú hrubšie, tenšie alebo s inými rúčkami. Nezabudnite si nastaviť dĺžku švihadla. Začiatok rúčky by mal byť pri strede hrudníka alebo koniec rúčky približne po výšku ramena, keď stojíte na strede švihadla.

8. Skúšajte každý deň, nie je nič lepšie ako neustále skúšanie a trénovanie. Čím viac skúšaš, tým lepší budeš. Zvyčajne ak sa vám raz podarí spraviť dvojpreskok, už ho nezabudnete.

9. Hlava ide rovno hore a dole. Uistite sa že neskáčete nejak zvláštne a či vaše nohy nie sú veľmi vpredu a nehráte sa na delfína alebo nerobíte nejaký somársky kop dozadu.

10. Zostaňte uvoľnený, čím viac sa snažíte, tým ťažšie to bude a budete z toho ľahko znechutený.

i-can-haz-double-unders-memeDúfame, že tieto malé rady pomôžu! Držíme palce v skúšaní!

Na internete je aj veľa videí ako na to, takže môžte sa z niektorých poučiť, nieje ťažké ich nájsť. Stačí zadať “How to double unders” a vyskočí vám niekoľko videí. Plus teda jedno video na záver 😉 –  https://www.youtube.com/watch?v=Zyvusyli-UU

Zdroj: http://www.crossfitinvictus.com/blog/this-is-the-month-you-get-double-unders/

Leave a comment

X
X