Skip links

Cvik – Good Morning

Silná zadná časť tela od trapézov až po hamstringy je nevyhnutná na to, aby sme boli dobrí vo vzpieraní. Vzhľadom na to, že v CrossFite sú veľmi zaťažené chrbtové svaly, zadok a hamstringy, mali by sme preskúmať všetky spôsoby, ako posilniť tieto svaly.

Poznáme však jeden cvik, ktorý sa nerobí až tak často, ale radi by sme na tento cvik poukázali, pretože si myslíme, že je dobré ho vykonávať aj vo voľnom čase – Good Morning.

Good Morning je pohyb, v ktorom využívame boky s tým, že máme na ramenách položenú činku. Činka je položená na trapézoch, ale nie úplne navrchu, no prechádza cez vrch trapézov, čiže trocha nižšie ako pri zadných drepoch. Boky sú pod ramenami, špičky mierne vytočené von, jemné prehnutie v kolenách. Veľmi dôležité je neohýbať kolená viac ako sú na začiatku pohybu. Z tejto pozície presne ako pri Rumunskom mŕtvom ťahu, zatlačíte boky čo najviac dozadu a hrudník sa snažíte dostať do roviny s podlahou. Keď sa dostanú vaše boky čo najviac dozadu ako to pôjde, s perfektne spevneným stredom tela a rovným chrbtom, potom sa môžete vrátiť späť do plnej extenzie tým, že vrátite boky späť dopredu.

Ukážka ako a kde má byť položená činka:

Screen-Shot-2014-01-28-at-12.11.03-PM

Tento cvik je výborný aj ako rozcvička pred workoutom.  Stačí odcvičiť pár sérií s ľahkou činkou po osem až desať opakovaní.

Prevedenie cviku si môžte pozrieť na tomto videu:

Zdroj – http://www.crossfitinvictus.com/blog/the-good-morning/

Leave a comment

X
X