Skip links

Kipping Toes to Bar (špičky k hrazde s kippingom) – Poďme sa pozrieť na tento cvik!

Kipping Toes to Bar (špičky k hrazde s kippingom) – Poďme sa pozrieť na tento cvik!

2013 Open workout descriptions with Julie Foucher

 

Toes to Bar (špičky k hrazde) – môžu pokaziť alebo vylepšiť váš workout, je to tak? Jedna z otázok, ktorú počujem často ako tréner je: “Pomôžeš mi naučiť sa Toes to Bar?”

Pripadá mi, že je to náročnejšie ako ktorýkoľvek iný kippingový cvik, hlavne pre “ľudí s dlhými končatinami”. Všetko je to o správnom načasovaní! Chce to čas, je to dlhá cesta dostať vaše špičky celou cestou hore a zasa späť dole, viackrát za sebou! Verte mi, ako viceprezident “ľudí s dlhými končatinami”, viem o čom to je!

Tu je pár vecí na zamyslenie, ktoré vám hádam pomôžu nabudúce, keď budete skúšať Toes to Bar (špičky k hrazde) v tréningu.

1. Začnite Kip s vašimi ramenami, NIE nohami. Ak sa cítite ako húpajúce sa dieťa na preliezačke a váš kip nemáte vôbec pod kontrolou, je to preto, že ste sa snažili o kip použitím vašich nôh namiesto toho, aby ste použili ramená. Myslite na to aby ste presunuli váš hrudník dopredu a späť dozadu, predtým ako začnete zdvíhať nohy.

2. Dostaňte vás zadok za hrazdu! Vaše boky musia byť za hrazdou – nie pod – tak, že potom vám to umožní presunúť vaše nohy späť dole a hrudník sa môže prehupnúť dopredu; toto je to, čo vás presunie do správneho kipu pre ďalšie opakovanie.

3. Skrč, stiahni a naber! Potom, ako sa vaše špičky dotknú hrazdy, skrčte nohy smerom k hrudníku, stiahnite ich dole a naberte energiu na ďalšie opakovanie. Najväčšou chybou, ktorú ľudia robia je, že si myslia, že potom, ako sa dotknú hrazdy, môžu nechať nohy len tak spadnúť dole. Avšak cesta dole je dlhá, priatelia! Musíte aktívne pritiahnuť nohy ku hrudníku, stiahnuť ich dole a kopnúť pätami za seba.

Ukážka Toes to Bar

Čekujte vyššie uvedené video, ako sa presúva do ďalšieho opakovania, mám na mysli to, ako kopne nohy vpred, pritiahne kolená ku hrudníku a potom kopne do hrazdy. Iný spôsob ako sa to môžete naučiť je, vedieť cvik “knees to elbows”(kolená k lakťom), ale ešte to nespájajte s Toes to bar, trénujte kolená k lakťom a zakončite pohyb s kopom ktorý smeruje ku hrazde. Ak máte správny kip smerom dole z kolien ku lakťom, je to väčšinou výborný spôsob na prechod ku Toes to Bar(špičkám ku hrazde).

Veľa šťastia!

 

Zdroj: http://www.crossfitinvictus.com/blog/kipping-toes-to-bar-lets-tackle-these-bad-boys/

Leave a comment

X
X