Skip links

Stravovacia výzva CrossGym Unbroken 2016

Aj tento rok pre našich členov vyhlasujeme výzvu, ktorá sa bude týkať jedla. Minulé dva roky sme spoločne menili stravovacie návyky podľa Paleo diéty, ktorá viacerým z vás pomohla zhodiť pár kíl. Pravidlá pri Paleo boli jednoduché – tieto potraviny môžete jesť neobmedzene, tieto iba zriedka a tieto vôbec nie. Problémom pri tomto prístupe k stravovaniu bolo predovšetkým to, že niektorí z vás jedli príliš málo alebo ste jedli priveľa iba jednej veci (napr. príliš veľa tuku z jedenia orieškov ako snacku, zatiaľ čo ste neprijímali dostatočné množstvo bielkovín a sacharidov ). Prirodzene, ľudia schudnú aj týmto spôsobom. Keď prejdeš z jedenia hocičoho a hocikedy na režim, kedy úplne vysadíš obilniny, cukry,  spracované a mliečne výrobky, telo bude na túto zmenu adekvátne reagovať a ty uvidíš a pocítiš na sebe zmenu.

Ak ale neješ toľko, koľko tvoje telo potrebuje a pridáš k tomu do toho intenzívne CrossFit tréningy niekoľkokrát do týždňa, ničíš si (drahocenné) svaly a metabolizmus viac ako si myslíš. Tvoj výkon v telocvični a ciele (či už je to vyzerať dobre, súťažiť v CF,  alebo si zlepšiť kondičku)  budú stagnovať alebo sa zhoršovať, ak nebudeš mať to správne “palivo”.

Tento ročník stravovacej výzvy bude však odlišný. Ako?

Nový prístup, nové pravidlá

Na začiatku výzvy je potrebné sa zúčastniť workshopu Flexibilné stravovanie, ktorý sa koná v nedeľu 21.2. o 16:30 v CrossGym Unbroken. Tam sa dozviete základy o výžive, čo je to IIFYM, kalórie, makrá,…  V praktickej časti si ukážeme ako si vypočítať svoj denný kalorický príjem a stanoviť jednotlivé makroživiny. V tretej časti sa bližšie oboznámite so stravovaciou výzvou, jej pravidlami a priebehom. Taktiež si povieme ako si budeme merať pokroky a ukážeme ako narábať s aplikáciami na “trackovanie” jedla a potravín.

Počas nadchádzajúceho týždňa sa budete učiť pracovať s aplikáciou a nastavíme každému z vás štartovacie makronutrienty, ktoré bude mať každý iné. Prečo? Lebo každý z nás má iné ciele (schudnúť, nabrať, zlepšenie výkonu, udržanie váhy), každý vedie iný život, každý sme inak vysoký, ťažký, starý,… niekto u nás trénuje 2x týždenne, niekto 5x. Toto všetko ovplyvňuje vaše makrá. Ako počítať a pracovať s makrami sa dozviete na workshope.  

Presne o týždeň, v nedeľu 28.2. odštartujeme 6 týždňovú výzvu, počas ktorej sa budete snažiť dodržiavať vaše čísla a značiť si progres. Opäť – viac sa dozviete na workshope 🙂

Takže 3, 2, 1….. Ideme spoločne do toho! 🙂

Mary

PS: táto výzva je bezplatne určená výhradne pre členov CrossGym Unbroken. 

X
X