Skip links

Do finále Central Europe Throwdown postúpila aj Mária Luliaková

Central Europe Throwdown je prvá súťaž v strednej Európe, ktorá svojou kvalitou a obsahom zasiahne CrossFit elitu celej Európy. Zo Slovákov sa medzi 50 mužov prebojoval Erik Tóth, a zo žien sa v najlepšej 30-tke súťažiacich predstavia Mária Luliaková z CrossFit Trenčín a Tina Perlácová z Bratislavy.

 Slovensko bude mať vo finále súťaže Central Europe Throwdown v zastúpení dve Slovenky. Tina Perlácová (23) sa pripravuje na súťaž v bratislavskom Red Royal CrossFit Teame, Mária Luliaková (27) trénuje v trenčianskom gyme CrossFit Trenčín.

“CrossFit je súčasťou môjho života – je to môj koníček, ale aj zamestnanie. CrossFit trénujem v Púchove a začiatkom roka som otvorila vlastný CrossFit Gym v Trenčíne,” vysvetľuje Mária Luliaková.

Tina Perlácová sa CrossFitu venuje len rok, pred tým sa aktívne venovala športovémuMaria_Luliaková-compet aerobiku. “Do súťaže Central Europe Throwdown som sa prihlásila práve preto, že súťaže ma posúvajú vpred a rada využijem možnosť si zmerať sily s dievčatami, ktoré majú s CrossFitom viac skúseností,” hovorí Tina Perlácová.

Konkurencia dievčat v tejto súťaži je naozaj silná. Medzi tridsiatku najlepších postúpili dievčatá z Čiech, Maďarska, Poľska… Kvalifikácia prebiehala v prvej polovici decembra v oficiálnych CrossFit Gymoch, kde bolo 50 mužov a 30 žien s najlepšou kondíciou vybraných do finále. To bude prebiehať tromi vyraďovacími kolami a ukončené finálovým workoutom. Hlavná výhra je až 5 000 eur.

Obe športovkyne sa výzvy nezľakli a na finále, ktoré sa bude konať 9. februára, v bratislavskej športovej hale Elán, sa tešia. “Keďže ide o najväčšiu CrossFitovú súťaž v strednej Európe, konkurencia bude určite silná. Vydám zo seba maximum a uvidíme ako to dopadne,” dodáva Tina Perlácová, ktorá sa považuje za súťaživú, narozdiel od Márie Luliakovej. “Konkurencia narastá a aj keď sa nepovažujem za súťaživý typ, rada si svoje zdatnosti porovnám s ostatnými dievčatami.”

Príďte obe športovkyne podporiť na finále súťaže Central Europe Throwdown. Vašu podporu ocenia.

Zdroj: http://sport.aktuality.sk/c/161178/do-finale-central-europe-throwdown-postupili-aj-slovenky/

Leave a comment

X
X