Skip links

Dva jednoduché kroky a ste bez bobule na zadku!

Anchored-Sit-Up-e1347225716239

Jedna vec, ktorú som nikdy nemal, je bobuľa na zadku (odretý výbežok na konci kostrče) po sed-ľahoch.

Vždy ma bolelo skôr niečo iné, no viem, že to môže byť veľmi bolestivé a niekedy aj nepríjemné prekvapenie v sprche. (Vložte si príšerný prenikavý krik). Pýtate sa, čo je to tá bobuľa na zadku (výbežok na konci kostrče)? Je to živé, bolestivé miesto, vzadu na konci kostrče z robenia sed-ľahov … zlým spôsobom.

Strávil som veľa čase skúmaním atlétov pri vykonávaní sed-ľahov aby som zistil, prečo sa to niektorým stáva a iným zasa nie. Nemá to nič spoločné s veľkosťou vášho zadku; dokonca ani na type materiálu vášho oblečenia nezáleží. A môže sa to stať s alebo bez AbMatu.

Existujú dva dôvody, ktoré som identifikoval, že spôsobujú túto bolesť:  zvyčajne ide jeden s druhým, ruka v ruke. Numero uno je neudržané aktivované brušné svalstvo počas toho ako sa pokladáte späť na zem. Toto spôsobuje problém číslo dva – boky a kostrč sa nadvihnú zo zeme pred koncom pohybu. Tento kippingový pohyb spôsobuje opakované trenie tohto vybraného bodu o podlahu.

Aké je riešenie? Jednoduché, a jedno z tých, na ktoré sme vždy upozorňovali: Udržujte napnuté brušné svaly počas celého pohybu a zadok na zemi.

Ľahké.

 

Zdroj: http://www.crossfitinvictus.com/blog/two-simple-steps-to-avoid-butt-berry/

Leave a comment

X
X