Skip links

Výhody Silovo-Kondičného Cvičenia

Výhody Silovo-Kondičného Cvičenia

V čom mi môže silovo-kondičný tréning pomôcť a čo to vlastne presne je ?

Či už chcete zlepšiť vašu výkonnosť, zdravie alebo postavu, zlepšenie sily pomôže každému. Sila pomáha k celkovej využiteľnosti ľudského tela. U športovcov zvyšuje fyzickú a športovú výkonnosť. Obyčajnému človeku pomôže zlepšiť kvalitu života znížením telesného tuku, zvyšuje energiu a poskytne vám silu a vytrvalosť, aby ste zvládali každodenný život.

“Trénujem pre lepší život”

Silový tréning môže zvrátiť prirodzený pokles metabolizmu vo vašom tele. Mať dostatok svalovej hmoty je to, čo kontroluje náš metabolizmus; čím viac svalov máte, tým viac kalórií spálite. Ľudské telo bolo vytvorené, aby bolo efektívne a výkonné.

10443415_299955460185836_2875779104566593101_n

 

Ak vaše telo nezaťažujete, čiže svaly nemajú žiadny podnet, prirodzene začnete strácať svalovú hmotu, silu a následne na to sa vám spomalí metabolizmus. Vidíme to u starnúcich ľudí a následkom toho sa začne zvyšovať podiel telesného tuku.

Prečo, keď dospejeme, prestaneme cvičiť, nevykonávame aspoň základné cviky, ktoré sú potrebné na to aby nás udržali fit, aby sme boli zdraví a funkční?

Keď je náš tréning založený na silovom a kondičnom programe, pomôže nám to zvýšiť svalovú hmotu, znížiť telesný tuk, zvýšiť energiu v tele (zlepšiť výbušnú silu), zvýšiť rýchlosť a celkovú kardiovaskulárnu kondíciu a spevniť kosti v tele. To nám pomôže znížiť riziko zranenia, zlepší postavu a držanie tela. Zlepšíte pohyby každodenného života, budete flexibilnejší, pružnejší a čo je najdôležitejšie, budete vyzerať a cítiť sa dobre. Vaša nálada a sebadôvera vzrastie. Jedným z vedľajších účinkov intenzívneho tréningu je zvýšenie hladiny dopamínu, serotonínu a adrenalínu, ktoré vám však môžu pomôcť k zlepšeniu vašej nálady a lepšej kontrole pocitov z depresie.

neo8831

 

Silovo-kondičný tréning pomáha:

– Zvrátiť prirodzený pokles metabolizmu v tele

– Zvýšiť svalovú hmotu a znížiť úroveň telesného tuku

– Zvýšiť produkciu energie v tele

– Zvýšiť rýchlosť, úroveň kardiovaskulárneho systému

– Zvýšenie pevnosti kostí

– Znížiť riziko zranenia

– Zlepšiť postavu

– Zlepšiť každodenný pohyb, flexibilitu a pružnosť

– Budete vyzerať a cítiť sa dobre

Veľa ľudí je prekvapených akonáhle sa zlepšia a potom uvedomia svoj silový potenciál. Mentálne dosahujú niečo, čo si predtým nemysleli, že je pre nich možné, to im veľmi pomáha zlepšiť sebadôveru. Fyzicky, keď nájdu svoju skrytú silu, požiadavky každodenného života sú oveľa jednoduchšie a menej náročné.

Ako atlét a tréner, som rád, že tréning prináša niečo do môjho života, a vlastne to, čo všetci chceme je, aby bol náš život ľahší!

 

Zdroj: http://www.boxrox.com/scene/2014/07/the-benefits-of-strength-conditioning-training/

Leave a comment

X
X